Rodinný komplex Praha

05.06.2018

Dům je vybaven multiroom audio a video rozvodem, lze tak jednoduše v jakékoliv místnosti spustit libovolný obsah na plazmové displeje nebo do samostatných audio zón, případně aktivovat party režim.

Realizace

2008, rozšíření 2010, 2 Rod. domy

Ovládané technologie

  • veškerá AV technika v domě
  • multiroom audio i video ze společných zdrojů
  • osvětlení, zatemnění
  • zajištění oken a dveří elektromagnety
  • komplexní systém vytápění, klimatizace a vzduchotechniky
  • intercom mezi dotykovými panely a vstupy, vč. náhledů kamer vjezdů
  • bazénové technologie


Dva podobné domy v sousedství, obdobný koncept řešení ovládání, AV techniky a technologií. Projekt byl spuštěn současně, poté byl jeden z domů dokončen, zatímco druhý významně rozšířen a bylo v něm provedeno plné ovládání všech osazených technologií.

Osvětlení domu, zahrady a příjezdu je automaticky rozsvěceno a zhasínáno při soumraku nebo úsvitu, s vazbou na EZS nebo na vjezd, případně pochozí PIR čidla.

Systém topení je tvořen měřením teplot v zónách, řízeným provozem klimatizace, ovládáním podlahového topení a radiátorů, vše v závislostina uživatelském nastavení a roční doby. Při příchodu do domu je aktivováno zrychlené dotápění teplým vzduchem.

Zvláštností tohoto projektu byla rozsáhlá, na zakázku definovaná, komunikace s řídicí jednotkou VZT, regulace rozvodu vzduchu do místností podle nastavených priorit, jištění oken a dveří elektromagnety a několik typů ovladačů (vestavné ve zdech, přenosné dálkové ovladače, tlačítkové ovladače, a běžná stěnová tlačítka, do kterých byla dodatečně instalována optická signalizace a podsvícení). AV technika a ozvučení je instalováno v celkem 18 koncových zónách, pro které bylo nutno vyřešit multiroom rozvod zvuku a obrazu pomocí několika signálových maticových přepínačů v technické místnosti a sdružit místnosti do skupin (Rodiče-Děti-Společné).